AİLECEK DAHİL OLUNABİLECEK ORGANİZASYONLAR

Tatminator 30 Eylül 2012 3
AİLECEK DAHİL OLUNABİLECEK ORGANİZASYONLAR

Holiganizmini Ahlak yapısını sevdiğimin memleketinde sosyal bilinçlendirme adı altında akıllı işaretler; diziler, filmler, herşeyin altında gösterildiğinden başka onlarca farklı mana içeren anlamlar görünür.

Çoccuklar izlemesin diye üzerine +18 diye akıllı işaret koyulan filmlerde 2 tane ayıp sahne 2 tane de küfür olur çocuğunuzu ekran başından uzaklaştırın o kadar. Fakat ekranda +13 varsa veya aile boyu izleyebilirsiniz bunu diyorlarsa o zaman ciddi manada çekinin ve çocuğunuzun yanında durun, çünkü o yapımlarda çıplaklık veya küfür olmasa da giyinik ve düzgün Türkçe konuşan insanları, her türlü ahlaksızlığı, bozuk aile yapısını ve kötü örnek teşkil edebilecek tutarsız çocuk yapısını görebilirsiniz.

Sansüre Dikkat Çekmek için Sansür Yapmak

Gerçek hayatta küfür ve kabalık fazlasıyla var hiçkimse çoluğunu çocuğunu bu tehlikeden tam anlamıyla koruyamaz ve sanırım koruyamayacakta. Filmlerde ve dizilerde üzeri mozaikle kapatılan şiddet sahneleri, bip ile kesilen kötü sözler küfürler sansürün altında olanı daha da merak ettirir. Sadece sinema salonlarına uygulanan enteresan yaş sınırlaması mevzuu ile neticeye varılamaz. +13 Olan The Amazing Spiderman filmine velisi olarak yanında bulunmama rağmen 8 Yaşındaki yeğenimle birlikte alınmadık. Çocuk giremezmiş, sonradan ben de hak verdim biri Örümcek Adam izlemek istiyorsa yetişkin olmalı. Neticede “duvara tırmanma” falan var. Filmi daha sonra izledim ufak tefek dövüş sahneleri var bir de en sonunda The Lizard kızın babasını öldürüyor o kısım diğer kısımlara göre nispeten biraz daha sert. Ama yaratık ne yapsın arkadaş! Adamı içkisine ilaç katarak mı öldürsün yani…

Sıra Spor Müsabakalarına Gelecek

Video sitelerinde bir filmle veya bir spor müsabakası ile ilgili en çok izlenen bölümlerin en küfürlü ve en şiddetli bölümleri olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Tahminlerime göre kısa zaman sonra spor müsabakalarına da yaş sınırlaması gelecektir. Cinsiyet ayrımı olmaksızın maçlarda küfür ve şiddet artık insanlara normal gibi görünmeye başladı. Tekerleme şeklinde topluca edilmeye başlanan küfürlerde Lig Tv tarafından ezberlendiği için tehlikeyi önceden sezilerek tribün sesini kısılıyor. Artık hepimiz çok iyi biliyoruz TV’den spor müsabakalarına kadar heryer gerçekten tehlike dolu.

Fakat Ankara’da defalarca kendi gözümle ve kulaklarımla şahit olduğum Gençlerbirliği gerçeği var. Bu tribünlerde sesi Lig TV kısmıyor çünkü tribünden birisi “eşek” dese “pis” dese tribünde oluşmuş toplu sorumlukuk hissi, tribünden birinin kötü söz girişimi gelmiş olsa bile hooppp… şşşşşş.. gibi uyarılarla susturuyor. Bu taraftar bağırmıyor mu; bağırıyor, tezahüratlar, şarkılar, destek 10 numara.

Gençlerbirliği taraftarı ve Öne Çıkan Tezahüratlar

Takım Destekleneceği zaman : “Haaaydi Gençler”
Taraftarın Ayağa Kalkması için: “Lütfen ayağa kalkarmısınız?”
Hakemin kararı beğenilmediğinde : “Acemi Hakem veya Şişko Hakem”
Yan Hakemin hatalı Kararına karşı : Yancıııı
İstanbul’dan tribünün yarısını doldurmuş takım taraftarının tahriklerine karşı : “Hepiniz İstanbul Çocuğusunuz”

Kısacası; çocuğunuzla, eşinizle, sevgilinizle gidebileceğiniz “değil” kesinlikle gitmeniz ve şahit olmanız gereken bir organizasyondur Gençlerbirliği maçları.

3 Yorum »

  1. mürüvet 06 Ekim 2012 at 23:41 -

    “Şişko Hakem” sözü de ötekileştirme olmuyor mu?

  2. Alkara Gökhan 08 Ekim 2012 at 11:44 -

    Mürüvet hanım yanlış anlamayın ama Gençlerbirliği maçlarını haşa peygamberler izlemiyor. Sokakta işe gidip gelirken gördüğünüz, stres yaşayan, ailevi sıkıntıları olan ve geçim kaygısı içindeki sporseverler tarafından da izleniyor. İçinde onlarca kilolu insanın da bulunarak hakemi protesto etmek adına şişko hakem diye tempo tutturması aslında ötekileştirmek değil berikileştirmektir 🙂 Yazı çok hoşuma gitti yazıda Gençlerbirliği taraftarı ahlak dersi veriyor, insanlık dersi veriyor demiyor, sadece ailenizle birlikte giderseniz sıkıntı çekmezsiniz denilip tavsiye ediliyor.

  3. Oğuz 15 Ekim 2012 at 12:05 -

    Yazı çok güzel olmuş tebrik ederim ve çok teşekkür ederim. Bu cuma yani 19 Ekim 2012 Saat 20:00’da Galatasaray ile maçımız var. Bu maçta azınlık olmayalım gelin hem maçı canlı izleyin hem Gençlerbirliği’ni görün hem tribünü yaşayıp takıma destek verin. Gençlerbirliği’ni biz çok seviyoruz ve destek veriyoruz. Gelin siz de destek verin Gençlerbirliği sizden para kazanmak değil destek kazanmak istiyor ve bunu fazlası ile hakediyor…

Cevap yaz »