Bu Defa Kötü Taraftayız – Bad Piggies

Tatminator 30 Eylül 2012 0
Bu Defa Kötü Taraftayız – Bad Piggies
  • Grafikler
  • Oynanabilirlik
  • Sesler

Rovio Mobile tarafından hazırlanan ve yumurta hırsızı domuzcuklara karşı savaş verdiğimiz rekortmen oyun Angry Birds’den sonra Rovio Mobile bu defa Tom ve Jerry’de Tom, Tweety ve Sylvester ikilisinden Tweety, Road Runner – Coyote ikilisinden Coyote tarafını destekleyenlerin duygularına tercüman olacak nitelikte bir oyun hazırlamış. Star Wars deyimi ile bu defa Dark Side’dayız…

Fin oyun firması Rovio asabi kuşların havadan saldırısına fazlasıyla maruz kalan domuzcuklara yerden saldırı ile karşılık verilmesini sağlamış. Ve tabii ki bu oyunda kötü olduğumuz için Rovio bizi çok daha zor bir sınava tabi tutmuş.

Angry Birds’de domuzcuklara karşı savaş verirken daha çok fizik kurallarına ve yer çekimine karşı mücadele içindeyken Bad Piggies’de bu engellerin yanı sıra belirli bir kalıp içine sokulmuş çom minik çaplı bir mühendislik sınavından da en kısa sürede geçmemiz gerekiyor. Bu durum da Finlandiya firması Rovio’nun piyasaya sürdüğü bir önceki oyun olan, bir çok zengin detay ve elementler ile fiziksel yap-boz olarak adlandırılan Amazin Alex’ten oldukça büyük izler taşıdığı manasına geliyor.

Angry Birds serisinden sonra Milyar Dolarlık bir firma haline gelen Rovio kazandığı paranın izlerini oyundaki animasyonlara ve grafiklere de tam manasıyla yansıtmış. Firmanın önceki oyunlarına göre çok daha hareketli ve canlı duran görünüm dışında, kaliteli bir animasyon filmi aratmayacak düzeyde video ve tanıtımlara sahip Bad Piggies App Store ve Google Play’de şimdiden liderliğe oturup yeni rekorlara gözünü dikti bile.

Google Play‘den ücretsiz olarak indirilebilen oyun App Store‘da ise sadece 0,99 dolar.

 

Cevap yaz »