Angry Birds Star Wars Light Side’a Dönüş

Tatminator 09 Ekim 2012 1
Angry Birds Star Wars Light Side’a Dönüş

Bir önceki yazıda Rovio’nun mobil platformlar için hazırladığı Bad Piggies oyunundan bahsetmiştim ve başlık olarak “Bu Defa Kötü Taraftayız” demiştim ve Dark Side yani gücün kötü tarafına geçişten bahsetmiştim. Ama anlaşılıyor ki Rovio tüm dünyada inanılmaz talep gören ve her oyunu beğenilen Angry Birds serisine Gücün Karanlık tarafı veya Gücün Aydınlık Tarafı demeden devam edecek…

Oyun firması kısa süre önce öfkeli, saldırgan ve agresif kuşların saldırısına maruz kalıp dağdan taştan düşürülerek hayatını kaybeden domuzcuklara yani kötü tarafa şans tanımış ve kendi ürettiği makinelerle tekrardan yumurta çalarak kuşlara karşı koymasını sağlamıştı.

Jedi’a Sith’e “Güç” Lazım

Görünen o ki bir süre önce de NASA ile ortak bir çalışma yaparak kuşları ve domuzcukları uzaya gönderen Rovio’nun gönderdiği kuşlardan bir kısmı Galaktik Cumhuriyet’e ulaşmış, eğitimlerini almış ve herbiri usta birer Jedi olmuş.

Oyunun 21 saniyelik ilk tanıtım videosu Darth Wader’ın soluğu ile başlıyor ve karanlıktan elinde bir ışın kılıcı ile beliren bir Jedi Angry Bird ile devam ediyor, ve ışın kılıcı sandığımız şeyin yan çevirildiğinde aslında bir ışın sapanı olduğu esprisi ile tamamlanıyor.

Belli ki Light Side’dayız ama hazırlıklı olun Rovio bizi her an dünyanın en çok sevilen kötü adamının tarafına taşıyabilir.

Tarafınızı Seçin…

Oyun hakkında henüz küçük bir video ve birkaç küçük söylentiden başka birşey yok fakat eminim ki telekinezi, kehanet, öngörü, zihin kontrolü gibi çeşitli doğaüstü yepyeni yeteneklerle “Güç” bu defa kuşların yanında olacak…

Star Wars hayranları tarafından sabırsızlıkla beklenen oyunun çıkış tarihi ise 8 Kasım.

1 Yorum »

  1. Mobil Oyun Haberleri 28 Ekim 2015 at 14:01 -

    Angry Birds serisinin her oyunu çok iyi ama star wars serileri bir başka güzel

Cevap yaz »